غذاهای محلی منطقه مغان
خرداد ۳, ۱۳۹۸
صنایع دستی عشایر مغان
خرداد ۴, ۱۳۹۸

معرفی دشت مغان

دَشت مُغان نام جلگه‌ای است در شمالی‌ترین قسمت استان اردبیل در شمال باختری ایران. مغان جلگه‌ای است در ساحل جنوبی رود ارس و غرب دریای خزر که قسمت عمده آن در جمهوری آدربایجان و بخشی نیز شمالی‌ترین قسمت استان اردبیل در شمال غربی ایران را تشکیل داده است.

دشت موغان از شهرستانهای آصلاندوز، بیله سوار، پارساآباد و گرمی مغان تشکیل شده است.

طبیعت زیبای لاله ها در دشت مغان

موقعیت جغرافیایی منطقه مغان و شهرستان پارس آباد: شهرستان پارس‌آباد در قسمت شمالی جلگه مغان قرار گرفته و با مساحت ۱۵۵۴ کیلومترمربع، شمالی‌ترین شهرستان استان می‌باشد. که از لحاظ موقعیت ریاضی بین ۳۹درجه و۲۰دقیقه تا ۳۹درجه و۴۲دقیقه عرض شمالی و۴۷درجه و۳۰دقیقه تا۴۸درجه و۱۰دقیقه طول شرقی از نصف النهارگرینویچ واقع شده و از سطح دریا بطور متوسط ۴۵ متر ارتفاع دارد. این شهرستان از شمال به رودخانه ارس و جمهوری آذربایجان، از غرب به شهرستان کلیبردر استان آذربایجان شرقی، ازشرق به جمهوری آذربایجان و از جنوب و جنوب غربی به شهرستانهای بیله سوار و گرمی محدود می‌گردد. مرکز شهرستان، شهرپارس آباد است که در۳۹درجه و۳۹دقیقه عرض شمالی و۴۷درجه و۵۴ دقیقه طول شرقی از نصف النهارگرینویچ قرار دارد.

زنان عشایر شاهسون مغان در کنار آلاچیق و فعالیت تولید لبنیات

گروه اولدوز مغان به عنوان متخصص تورهای عشایری و کشاورزی و طبیعت گردی در سفر به دشت مغان شما را همراهی می نماید.

4 دیدگاه ها

 1. سعید گفت:

  ممنون از تور های زیباتون ممنون از گروه اولدوز گشت بابت خدماتی که در منطقه مغان بهمون ارایه دادن واقعلا عالی و به یاد ماندنی بود

 2. اعظم بانو گفت:

  سلام من اهل قم هستم میخوام با تور سفر به دشت مغان داشته باشم باید چه کار کنم

  • آراز مغان گفت:

   سلام ممنون از لطفتان. جهت دریافت اطلاعات تورهای دشت مغان با دفتر تهران اولدوز گشت ۰۲۱۶۶۸۹۰۶۸۹ و یا آقای وحید جاهدی ۰۹۱۴۹۸۶۰۶۹۸ تماس حاصل فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *